( ... položek )

BOHATEC s.r.o. - zemědělská, komunální, stavební, lesní a zahradní technika, traktory Zetor, Valtra

LOADING
http://www.bohatec.cz/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/412677PF_2021B_BOHATEC_web__blik.jpg
http://www.bohatec.cz/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/985737ZETOR_75_jubileum_blik.jpg
http://www.bohatec.cz/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/33177125_LET_S_V__MI.jpg
1 2 3

Dojící technika DAIRYMASTER

                         1 Dairymaster 2011 groot JPG web

Irská společnost DAIRYMASTER je výrobce kompletní dojící techniky.

 

5 7 6 8

 

Výhradním importérem techniky DAIRYMASTER pro Slovensko a Českou republiku je společnost MERKANTA INTERNATIONAL spol. s.r.o. z Bratislavy, kterou jsme byli osloveni jako distributor pro

Českou republiku.

 

Poznejte rozdíl - Dairymaster při dojení imituje přírodu. Dojí tak, jako když tele saje krávu.

1

Způsob dojení je jiný v porovnání s ostatními výrobci na trhu.

 

LEPŠÍ KONDICE VEMENE A STRUKŮ

Dairymaster dojí systémem, že mléko jde nahoru. Při jiných systémech dojení jde mléko směrem dolů.

Dairymaster má výšku podtlaku podobou, jako má i tele při sání. Dairymaster dojící systém nezpůsobuje dojnici, a tím i vemeni stres. To je způsobené při dojení hlavně nízkou výškou podtlaku ve fázi uvolnění.

ZNAČNĚ REDUKUJE SPADÁVÁNÍ STRUKOVÝCH NÁSTRČEK

Dojící jednotka Dairymaster byla navržena tak, aby strukové nástrčky nejméně spadávali, dojnice se kompletně a rychle vydojila a aby se nepoškozovalo vemeno a struky.

Strukové nástrčky mají speciální tvar a složení materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, tím se zabezpečilo zredukování spadávání nástrček.

KOMPLETNÍ VYDOJENÍ

Používáním dojící techniky Dairymaster se potvrdilo, že se vydojí o 5% více mléka na dojnici v porovnání s jinými dojící systémy.

ZKRÁTÍ SE ČAS DOJENÍ

V průměru při každém dojení dojícím systémem Dairymaster, se každá dojnice vydojí o  minutu rychleji !

Je důležité vydojit dojnici rychle a efektivně. Též se zkrátil  po vydojení o polovinu čas uzavření strukového kanálku. To je velmi důležité pro zdraví vemene.

V případě realizace rekonstrukce, anebo stavby nové dojírny, máme v nabídce i mobilní dojírny. Tyto dojírny se dají pronajímat, anebo kupit na leasing. Josu využívané při instalování nové dojírny, pokud je narušený běžný chod farmy a hlavně dojení. Dojnice jsou vyrušované a tím jim může klesnout i produkce mléka. Mobilní dojírna zapezpečí plně funkční dojení, a to bez narušení chodu farmy. Po dodání mobilní dojírny se už do 3 hodin může začít dojit.

Dairymaster má v nabídce i unikátní systém vyhledávání říje a taky zároveň i zdravotní monitor. Tento produkt se nazývá "MooMonitor +".

Dojící systém Dairymaster se soustředí na čtyři hlavní body:

 

1) Lepší zdraví vemene

Zlepšení zdraví vemene v důsledku přirozeného dojení. Dojnice není ve stresu, protože tento systém dojení imituje přírodu. Na grafu jsou viditelné hodnoty podtlaku při sání telete a při dojení s Dairymaster a s jinými výrobci dojící techniky. Dojení Dairymaster je téměř stejné, jako když tele saje krávu.

2

3

4

 

2) Snížení nasavání vzduchu

Méně nasávaného vzduchu snižuje riziko padání strukových nástrček a tím i snižuje riziko infekce. Strukové nástrčky mají speciální tvar a materiál z kterého jsou vyrobené. To zaručuje, že strukové nástrčky nepadají.

 

3) Zlepšená účinnost dojení

Dairymaster se stará o to, aby vaše krávy byly téměř úplně vydojené. Dairymaster dokáže získat z jedné krávy o 5% víc mléka. To že dojnici je toto dojení přirozené a necítí žádný stres a bolest, tak uvolní více mléka. Více mléka se získá i systémem dojení a rychlostí vydojení v požadovaném čase, kdy dojnice uvolňuje oxytocin.

 

4) Snížení času dojení

Dojící zařízení Dairymaster podojí každou krávu průměrně o 1 minutu rychleji. Kromě toho se o polovinu zkrátí čas uzavření strukového kanálku. To má velký význam, aby se do vemene nedostala infekce.

SWIFTFLO KARUSEL

Plnoautomatická kruhová dojírna s různým počtem stání. Počet stání záleží od požadavků a možností každé farmy / družstva.

5

 

SWIFTFLO SWING-OVER

Dojírna Swiftflo Swing-Over od společnosti Dairymaster má v porovnání s jiným systémem mnoho výhod. Postačí tu o polovinu méně dojících jednotek. NApříklad při dojení 2 x 10 je při Swing-Over je 10 jednotek a ne 20. Dojnice jsou rychleji vydojené a to při menším počtu dojící obsluhy. Tento dojící systém je velmi populární a jednoduchý na servis a obsluhu.

6

 

TANDEMOVÉ DOJÍCÍ SYSTÉMY SWIFTFLO

Dairymaster je známý především prostřednictvím dojících stání Swing-Over a dojících karuselů, disponuje však i množstvím zkušeností z výstavby tradičních dojících zařízení tandemového typu. Tyto se často používají v případě, že budova je omezujícím faktorem.

7

 

Adaptační systémy Dairymaster

Máte ještě základní vybavení vašeho dojícího stání v dobrém stavu a rádi by jste však využili výhody technologie Dairymaster? V tomto případě je pro vás řešení přestavby na systém Dairymaster. Základní vybavení vašeho dojícího stání zůstává, avšak využíváte pokrokovou a osvědčenou dojící techniku Dairymaster, takže máte zabezpečené rychlejší dojení a lepší vydojení krav.

 

Mobistar

Mobistar představuje kompletní a plnohodnotné dojírnu vybavenou na základě dojírny Swing-Over. Tato dojírna je běžně s 10 dojícími jednotkami. Toto dojící zařízení může být použité jako přechodné řešení anebo jako dočasné. Při výstavbě nové dojírny anebo při rekonstrukci staré, umožní zabezpečení normálního chodu farmy/družstva. Dojnice tak nebudou stresované.  Tyto dojírny se mohou pronajmout, anebo zakoupit na leasing. Mobistar má kapacitu 60 až 80 krav za hodinu.

 

FOTOGALERIE DOJÍCÍHO SYSTÉMU DAIRYMASTER

 8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18

 

 

 

Modely 
Přidat nový model

Kontakty

BOHATEC s.r.o.
Vážany 25, 680 01 Boskovice
Telefon: + 420 516 465 496
Email: info@bohatec.cz

Obchodní zástupci :

Mobil 1: + 420 739 035 785
E-mail : tbohatec@bohatec.cz  


Mobil 2: + 420 737 252 172
E-mail : bednar@bohatec.cz  


Servis, ND: + 420 737 252 173
E-mail : veverka@bohatec.cz 

 


Loga 2016

 

Hecht - images

Loga FLEXDOJ


čsob ikb